Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Haberler    

Sarıcaoğlu, Basınla Bir Araya Geldi

   

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak için ekibimizi ve stratejilerimizi belirledik. Eksiklerin röntgenlerini çektik. Kavak’ta çok eksik var. Biz Kavak’ta anahtar

Sarıcaoğlu, Basınla Bir Araya Geldi
2850   09.11.2014 20:28:37

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Çakallı Mahallesi’nde bulunan tarihi Taşhan’da basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıya Samsun’da yayın yapan gazete, televizyon, internet haber siteleri, haber ajanslarının temsilcilerinin yanı sıra Ak Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Kavak Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.


“KAVAK’TA ÇOK EKSİK VAR”
Kahvaltı sonrası çalışmalarından ve projelerinden bahseden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin eksiklerini bildiklerini söyledi. Başkan Sarıcaoğlu, “Kavak için ekibimizi ve stratejilerimizi belirledik. Eksiklerin röntgenlerini çektik. Kavak’ta çok eksik var. 5 yıllık planı hazırladık. Yol haritamız belli. 1 yıllı eylem planımız yaptık ve hazır. Projelerimiz hayata geçtikten sonra biten işleri tek tek sunacağız. 2015 yılı yaz dönemine kadar belirlediklerimizi bitireceğiz. Eski Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yapmışlar. Biz iktidar ve devletimizin gücünden kavak ilçesini faydalandıracağız. Kavak bu zamana kadar güçsüz kalmış. Belediye’nin sadece öz kaynaklarından, planladığımız projeleri 300 yılda yapamazsınız. Mümkün değildir. Ama Bakanlık, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bürokrasi ve özel müteşebbislerin desteğiyle vatandaşlarımızın önünü açmak anlamında hizmet edeceğiz. Biz Kavak’ta anahtar olacağız. Klasik belediye başkanı olmayacağız. Vatandaşa bizi dedik ki başı, dişi ağrıyan ailesiyle problemi olan herkes bizi gelip bulabilir. Vatandaşlarımıza klasik belediye başkanlığından farklı bir portre çizdik. Hangi kurumla işimiz varsa o kuruma gidiyoruz. İşimiz yoğun ama keyifli. 7 Aylık sürecin 3,5 ayında tam anlamıyla hizmet vermeye başladık” diye konuştu.


YAŞAR DOĞU VE BAŞKAN Yusuf Ziya Yılmaz’A JEST
İlçede hazırlanan projeler arasında merhum milli güreşçi Yaşar Doğu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın isimlerinin dahil olduğu proje olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, “İlçemiz de toplam 43 proje vardır. Bunlardan 15’e yakınını 2015 yazına kadar tamamlayacağız. İlk olarak Yaşar Doğu Müzesi’ni tamamlamak üzereyiz. İnşallah onun ölüm yıl dönümünde faaliyete geçireceğiz. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın da adı alacağı bir park yapıyoruz. Bu Samsun’da tek olacak olan bir park. 12 bin 700 metrekarelik bir alan. Burası atıl bir haldeydi. Şimdi oraya harika bir sosyal tesis yapacağız. Çocuklar için Oyun alanı, yürüyüş parkurlarının olduğu bir yer. Allah nasip ederse 2015 yılı Nisan ayında bitirip halkımızın kullanımına sunacağız” şeklinde konuştu.


“KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARTMADIK”
Belediye Başkanı olduğu dönemden bu yana hiçbir çalışanı görüşü ne olursa olsun işten çıkarmadıklarını söyleyen Başkan Sarıcaoğlu, “Belediye başkanı olduğumda herkes tedirgindi. İşten çıkartılacak çalışanlar olduğu söylentisi vardı. Biz siyasi görüşü ne olursa olsun hiç kimsenin işine son vermedik. Aksine 25 personel daha işe aldık. Ayrıca belediyemize gelerek iş isteyen yaklaşık 200 vatandaşımıza da referans ve vesile olarak işe yerleştirdik” ifadelerini kullandı.


"MELEMEN DEĞİL Menemen”
Çakallı yöresinde yıllardır yapılan yöre yemeğinin isminin “menemen mi” yoksa “melemen mi” tartışmasına son noktayı koyan Başkan Sarıcaoğlu, “Menemen, Çakallı’ya aittir. Bunun gerçek adı belediye meclisimizde de geçen gün tartıştık ve çoğunluk ‘menemen’ olarak tescilledi. Çoğunluk ‘menemen’ dedi. Bu menemen ve melemen konusu sadece tartışılmıştır, meclis kararı değildir. Herkesçe bilinen bu yemeğin adı ‘menemen’dir” açıklamasında bulundu.Son Eklenen Haberlerimiz

Bunlarda İlginizi Çekebilir...