Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Haberler    

Kavak 1. Kitap Günleri Sona Erdi

   

Kavak Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen "1. Kavak Çocuk Kitapları Günleri" büyük bir yazar ve zi

Kavak 1. Kitap Günleri Sona Erdi
1957   16.06.2016 10:22:34

Atatürk parkında tek bir mekanda yayınevleri ve yazarları çocuklarla buluştu.Amaçlarının çocuklara kitap sevgisini aşılamak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu vurgulayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Atatürk parkında 1. sini gerçekleştirdiğimiz Kavak Çocuk Kitapları Günleri'ne ilgi ve alaka çoktu buda beni çok mutlu etti. İlçemizde ilkleri yapmaya olmayan şeyleri ilçemize getirmeye devam edeceğiz. Belediye olarak Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Kavak'ta ilkkez bir kitap günleri etkinliği organizasyonu yapmaktan mutluyuz. Bu tür Kültürel ve Sanatsal Etkinliklerimizin devamı gelecektir. Çocuklarımızdan çok güzel ilgi ve alaka gördük, çocuklarımızdan aldığımız bu enerji ile önümüzdeki yıl çocuk kitap günlerinin ikincisini yapmayı düşünüyoruz. Programa katılan yayınevlerine, yazarlara ve ziyaretçilere çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Atatürk parkında düzenlenen 1. Kavak Çocuk Kitapları Günlerine çocuk kitapları yazarları Masalcı Dede Cemalettin E. Kavaklıgil, İbrahim Ünsal Uçar ve Yaşar Koca katıldı. Aynı zamanda Kavak Belediyesince düzenlenen bu kitap günleri etkinliğine Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven ve Samsunlu yazarlar Mehmet Köseoğlu, Alaeddin Dursun, Durmuş Tunacık ve Kenan Koç gibi isimler etkinlik alanında kitaplarını imzaladılar, ilk ve orta okullarda çocuklarla söyleşiler yaptılar.
 Son Eklenen Haberlerimiz

Bunlarda İlginizi Çekebilir...