Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Haberler    

Turizmciler Kavak’ta Buluştu

   

Samsun’un en hızlı büyüyen ilçesi olan Kavak’ta 2018 yılı için Turizm çalıştayı düzenlendi.

Turizmciler Kavak’ta Buluştu
1187   19.10.2017 15:01:21

Kavak Bölge Parkında ki Kavak Tirit Evinde düzenlenen programa Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Saray Köfte-Balık Genel Müdürü Yalçın Altıntaş, Armada Okulları Genel Müdürü Serkan Batkal, Samsun Metro Genel Müdürü Yasin Dinler, Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Tarık Tosun, EXE Haber Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt, My House Otel Genel Müdürü Mustafa Öztürk, Hotel Kuloğlu Genel Müdürü Orhan Kul, Samsun Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır, Samsun Armada Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Madenoğlu, Ajans Mina Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Ayeş, Eniyisigorta Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Kalay, Şahin Oteller Grubu Genel Koordinatör ve Yıldızoğlu Hotel Genel Müdürü İbrahim Burçin Saatoğlu, Haber Medya Grubundan Yasemin Yorulmaz, Eğitim Uzmanı Mehmet Yıldırım ve  OMÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yetkin Bulut  katıldı


Doğal güzellikleriyle ve son yıllarda almış olduğu yatırımlarla Samsun’un en hızlı büyüyen ilçesi olan Kavak’ta 2018 yılında turizmin daha iyi noktalara gelebilmesi için istişareler yapıldı. 2018 yılında Kavak’ın turist merkezi haline gelmesi için doğal ve tarihi güzellikleri ön plana çıkarabilmek adına büyük atılımlarda bulunduklarını belirten Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bugün burada ilçemizin turizm potansiyelini daha ileriye götürebilmek için bir araya geldik. Kavak tarihi ve doğal güzellikleriyle birçok kişinin ilgisini çekiyor, diğer il ve ilçelerden ilçemizi ziyaret etmek için gelen birçok misafirimize ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerinde bulundu.


Kavak Emin Adımlarla Hedefine İlerliyor
Sarıcaoğlu; “Göreve geldiğimiz günden bu zamana ilçemize çok ciddi yatırımlar kazandırdık ve halada kazandırmaya devam ediyoruz. İşsizlik nedeni ile göç veren bir ilçe konumundan anonsla işçi arayan bir ilçe konumuna geldik. Bu elbette ki bir ekip işi. Biz ilçemizi büyüteceğiz derken bu sadece tek bir noktada değil tüm alanlarda olmasının farkındaydık ve bu yönde her çalışmanın ve girişimin içerisinde olduk. Temiz havanın ve tarihi güzelliklerin bir arada olduğu ilçemizi daha fazla kişiye duyurmak için gerekli girişimlerimiz var. 2018 yılında sizlerinde desteği ile ilçemizin turizm ağını daha da genişletmek ve ilçemizde daha fazla hareketlilik sağlamak istiyoruz.” dedi.


Kültür ve doğa turizminin ülkemizde giderek önem kazandığını belirten Başkan Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “İlçemizde de bu konuda ciddi adımlar atmayı ilçemizin harikalarından biri olan doğanın turizme kazandırılması için Kültür ve doğa turizmine önem vereceğiz. Sessizliği ile birçok il ve ilçenin kıskanıldığı ilçemiz doğa sesleri ile insanlara huzur veriyor. Bu huzuru ve temiz havayı turizme kazandırmak adına 2018 de büyük hedeflerimiz bulunmakta” ifadelerinde bulundu.

 

Konuşmaların ardından Başkan Sarıcaoğlu misafirlere ilçenin gezip görülecek yerleri hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.
 Son Eklenen Haberlerimiz

Bunlarda İlginizi Çekebilir...