Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Haberler    

Sarıcaoğlu’na Bursa'da ki Kavaklılar'dan Yoğun İlgi

   

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Bursa Yaşar Doğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Geleneksel 4. tirit gecesi programına katıldı.

Sarıcaoğlu’na Bursa'da ki Kavaklılar'dan Yoğun İlgi
2374   23.02.2016 09:06:13

Bursa Osmangazi Belediyesi Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede Ankara'da yaşanan menfur terör saldırısı nedeniyle Kuran'ı Kerim ve Mevlit okutularak programa başlanıldı.Ayrıca semazen ekibi de sema gösterisinde bulundu.Bursa'da faaliyet gösteren Yaşar Doğu Derneğinin daveti üzerine programa katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Kavak'lı vatandaşlarımızın her il ve ilçede göstermiş oldukları birlik ve beraberlikleri ile gurur duyuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın" ifadelerini kullandı.

 

Programa Kavak’tan misafir olarak, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz, Samsun'lu Fehmi lakabıyla bilinen Fehmi Mamal ve Yaşar Doğu'nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu katıldı. Programda Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu 2015 yılı içerisinde Kavak'a kazandırdıklarını Bursa'da yaşayan Kavak'lı hemşehrilerine sunum eşliğinde anlattı ayrıca Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "2 yıl içerisinde ilçemizde çok ciddi işler yaptık. Bunlar daha başlangıç ilçemiz için ne söz verdiysek zamanla hepsini birbir yapacağız. Kavak için en büyük sorun istihdam sorunuydu çok şükür bu sorunu yavaş yavaş aşıyoruz. Çok yakın zamanda ilçemizde daha ciddi yatırımlar ile sizlerin karşısına çıkacağız. Kavak'ın artık kaderi değişecek. Beni burada ağırladığınız için ve ayrıca can kulağı ile beni dinlediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerden aldığım bu enerji ile Kavak için çok daha fazlasını yapacağıma söz veriyorum. Bu güzel organizasyonu düzenleyen Bursa Yaşar Doğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Koç ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Programda konuşan Kavak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz sivil toplum anlayışımızla Türkiye'ye örnek olalım ifadelerini kullanırken konuşmasına şu şekilde devam etti; "Bursa Yaşar Doğu Derneğimizi de Federasyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Kısa sürede çığ gibi büyüyerek çoğalan derneklerimizle gurur duyuyoruz. Tirit yemekleri bahanedir. Önemli olan bu yemeklerde Kavaklı hemşehrilerimizin bir araya gelip birbirlerini tanıması gücünün farkında olması ve bunu vatan millet ve memleket için kullanmasıdır" ifadelerini kullandı.

 

Çok sayıda kişinin katıldığı programda Başkan Sarıcaoğlu’na yoğun ilgi gösterilirken Bursa'da yaşayan Kavak'lılar Sarıcaoğlu ile hatıra fotoğrafı çekindi. Bursa Yaşar Doğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Koç Sarıcaoğlu'na ve Karagöz’e davetlerini kırmayıp programa katıldıkları için çok teşekkür etti.Son Eklenen Haberlerimiz

Bunlarda İlginizi Çekebilir...