Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Haberler    

Kavak'ta Bir Projenin Daha Açılışı Yapıldı

   

Yaşardoğu mahallesi cevizlik deresi güzergahında bulunan Kavak Bölge Parkı'nın açılışı yapıldı.

Kavak'ta Bir Projenin Daha Açılışı Yapıldı
2686   22.01.2016 08:38:29

Düzenlenen açılış programına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe Belediye Başkanları, Van'ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Samsun Tarım Müdürü Kadir Güven, Kavak Garnizon Komutanı Üsteğmen Abdulkadir Kütükçü, Emniyet Müdürü Adil Öztırak, Kavak Dernekler Federasyonu Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Sosyal Belediyecilik Anlayışı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yapmış olduğu açıklamada; "Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında Kavak ilçemize yaptığımız Kavak Bölge Parkı'mızın açılışını yaptık. Kavak bulunduğu konum gereği önemli bir yere sahiptir. Ankara'yı Samsun'a bağlaması en büyük özelliğidir. Bu özelliği Kavak için avantaj haline getirip buralara sosyal alanlar yapmamız insanların bu alanlarda aileleri ile birlikte huzurlu şekilde oturmalarını sağlamalıyız. Kavak Bölge Parkı'nın ilçe halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında bütün her yeri betonarme inşaatlar ile doldurmaktan ziyade dokuyu bozmayacak, tarihimizi unutturmayacak yatırımlar yapmak zorundayız. Kavak Bölge Parkı Kavak'ın tarihini canlandıracak şekilde dizayn edilmiştir" dedi.

 

Kavak'ta 2016 Yılı Açılışlarla Geçecek
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yaptığı açıklamada; "Başta Bakanlarımız, İl Başkanımız ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere ilçemize gelen yatırımlarda emeği olan herkese Kavak halkı adına çok teşekkür ediyorum. 2016 yılı Kavak'ın proje yılı olacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana başlanılan projelerimizin bir çoğu bu sene açılacak. Bu güzel ilçemize kim bir çivi çakarsa rabbim ondan razı olsun. Bu ilçe artık atılımlarıyla, başarılarıyla anılacak. Çok yakın  zamanda Kavak için farklı sürprizlerimiz de olacak. Kavak Bölge Parkı'mız On iki bin beş yüz metrekarelik bir alana inşaa edildi. İçerisine eski Kavak evi yerleştirildi. Bu evde Kavak yemekleri olacak. Yine çocuklarımız için oyun alanları, yürüyüş yerleri ve eskiden sıkça kullanılan su değirmeni olacak" dedi.

 

Kavak Bölge Parkı açılışından sonra tirit evine girilerek misafirlere tirit ikramında bulunuldu.

 Son Eklenen Haberlerimiz

Bunlarda İlginizi Çekebilir...