Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Haberler    

Bölgenin En Büyük Festivali Kavak'ta Yapıldı

   

Kavak Akbelen mahallesi Yirmenoğlu mevkiinde düzenlenen “7. Geleneksel Aypınar Yayla Şenlikleri ve Karakucak Güreş Festivali” ne binlerce kişi katılım sağladı.

Bölgenin En Büyük Festivali Kavak'ta Yapıldı
391   20.06.2018 09:08:01

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivalin bu yıl yedincisi düzenlendi. Binlerce vatandaşın bir araya gelip eğlendiği festivale MHP Grup Başkan Vekili Samsun Milletvekili adayı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, AK Parti Samsun Milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz,  Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan vekilleri, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Osman Atlı ve Yönetimi, MHP Kavak İlçe Başkanı  Cahit Kamber ve Yönetimi, AK Parti Samsun İl Yönetim kurulu Üyeleri, BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, Belediye Meclis Üyeleri, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı  Ahmet Seven, Kavak Sivil Toplum Kuruluşları, Mahalle Muhtarları, Daire Müdürleri,  ve çok sayıda davetli katıldı.

Oldukça kalabalık ve coşkulu katılımın yaşandığı Aypınar Yaylasındaki şenlik saygı duruşu, istiklal marşı ve Kuran-ı Kerimin okunmasının ardından Kırkpınar Başpehlivanlarının ve Milli Güreşçilerin de katıldığı Karakucak Güreşleri ile devam etti. Şenliğe davetli katılan Milletvekilleri ve Kavak Belediye Başkanın konuşmalarının ardından sanatçılar Samsunlu Fehmi ve Feride sahne aldı. Karakucak güreşlerinin finalinde 2018 yılı Aypınar Yayla Şenliklerinin Güreş Ağalığını Akbelen mahallesinden Kamuran Keskinoğlu aldı. Başpehlivan ile Güreş Ağasının sahnede halkı selamlamalarının ardından şenliğe gelen vatandaşlar Samsunlu Fehmi ve Feride ile coşup doyasıya eğlendiler.

Birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel işlere imza atıldığını ve halende atılmaya devam edildiğinin altını çizen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bu coşku bu heyecan oldukça sizlerle daha güzel işler yapacak büyük hizmetlerin altına imzamızı atacağız. Kalkınan ve gelişen bir Türkiye için, gelişen ve yükselen bir Kavak için yola devam. 24 haziranda yapılacak seçimlerde her zaman olduğu gibi Kavak’ın yine üstüne düşeni fazlasıyla yapacağından şüphem yok. Her zaman olduğu gibi bundan sonrada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerimizi sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.

KAVAKLILAR HER ZAMAN TEK YÜREK OLDU

Binlerce kişinin bir araya gelip tek yürek olarak eğlendiklerinin altını çizen AK Parti Samsun Milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti, ”Hepinizin iyi bildiği gibi burada sadece güreş yapılmıyor. Bunun dışında eğlenceler var. Şuanda gördüğünüz bu güzel ve yemyeşil ormanın içinde her tarafta Sıla-i rahim yapan, İstanbul’dan ve Bursa’dan gelen hemşehrilerimiz akrabalarıyla buluştular. Ramazan Bayramı’nın güzelliğini burada hep birlikte yaşıyorlar. Anılarını,  hatıralarını,  geleneklerini konuşuyorlar. Bundan daha güzel ne olabilir. Yine geleneksel sporumuz karakucak güreşinin en güzel örneklerini burada seyrediyorlar. Rabbim ağzımızın tadını hiç bozmasın. Hep böyle bayram günlerinde bir arada olalım” dedi.

 Son Eklenen Haberlerimiz

Bunlarda İlginizi Çekebilir...