Samsun/Kavak Belediyesi Online Destek
    Site Sayfaları    

Başkanın Mesajı

1067     

                Saygıdeğer Hemşehrilerim.

                Kavak’ta yaşayan bir Kavaklı olarak sizlerle olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Şahsıma ve ekibime yerel seçim dönemimde gösterdiğiniz teveccüh ve güvenden cesaret alarak ve onur duyarak sizlere yerel yönetim anlamında hizmetin en iyisini vermek için çalışıyoruz.

Bu hizmetleri yapmak elbette bizim görevimiz. Ama biz bu görev duygusunun yanı sıra, yönetim felsefemizin temeline, karşılıklı bir dostluğu, kardeşliği, iyilik ve yardımlaşma duygusunu eklemeyi insani ve vatani bir tutum olarak ortaya koymak istedik. Seçim döneminde artırarak verdiğiniz destek, niyet ve çabalarınızın iyiye, doğruya yönelik olduğu konusunda bize bir güç verdi. Kavak, mahalleleri bakımından İlimizin en zengin yerleşim bölgelerinden biri. Bu yönüyle İlimizin bir özeti gibi. Çünkü İlçemiz doğusundan batısına kadar dağınık mahalle yapısına sahip. Bu coğrafi yapı aynı kalite ve homojenlikte bir hizmet sunmanın bazı güçlükleri olsa da, biz para ve insan kaynaklarımızı akıllıca kullanarak, kalitesini sürekli artan bir hizmet bütününü göreve geldiğimiz günden bu yana kesintisiz olarak sunmaya çalıştık.

                Ve şimdi geldiğimiz nokta daha büyük, daha heyecan verici projelerin hayata geçtiği günleri yaşıyoruz. Tarihle, yeşille iç içe gelen İlçemizin ufku gerçekten çok açık. Her anlamda daha iyi ve daha güzel bir Kavak’ta yaşadığımızı zaten hep birlikte görüyoruz. Artık yürümeye başlayan büyük projelerin hayatımıza kattığı yeni anlamların, yeni açılımların farkındayız. Çevre, ulaşım, eğitim, kültür, altyapı, sağlık, temizlik, spor, yaşam alanları gibi temel konularda ve sosyal hizmet alanlarında yaptığımızı en iyi sizler biliyorsunuz. Biz yirmi bin kişilik büyük bir ailenin her bir ferdinin, bu İlçede yaşamaktan gerçekten mutluluk duyması için çalışıyoruz. Her yaştan insanımıza her çeşit hizmeti verirken, görmek istediğimiz tek şey gülümsemeniz ve mutluluğunuz. Bunu sağladığımız ölçüde kendimizi başarılı ve görevini hakkıyla yapmış bir yönetim olarak kabul edeceğiz.

                İçten sevgi ve saygılarımla sizi selamlıyor, size ve sevdiklerinize mutluluk diliyorum.